Tel.: 61 840 68 74, 693 729 868
E-mail: biuro@gabinetyowecki.pl
ul. Słowackiego 17, 60-822 Poznań
lokal 3 parter
Lekarz specjalista endokrynolog oraz specjalista chorób wewnętrznych. Pracuje jako lekarz i nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dyplom lekarza uzyskał na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu w 1997 r. Następnie w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego uzyskał kolejne stopnie naukowe: w 2002 r. tytuł doktora nauk medycznych, a w 2009 r. stopień doktora habilitowanego w dziedzinie medycyny z zakresu endokrynologii. W 2013 roku otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych w dziedzinie: medycyna, specjalność: endokrynologia. Specjalizację uzyskał w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2005 r. odbył staż szkoleniowy w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy). Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, które skupia lekarzy endokrynologów: w uznaniu dorobku naukowego i uzyskania tytułu naukowego profesora został uhonorowany Medalem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego w 2016 roku.
Profesor Maciej Owecki zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z różnorodnymi chorobami endokrynologicznymi, prowadzi zajęcia z endokrynologii dla polskich i amerykańskich studentów medycyny oraz prowadzi prace naukowo-badawcze w dziedzinie endokrynologii. Opublikowane prace naukowe Profesora Oweckiego są dostępne między innymi w amerykańskiej Narodowej Bibliotece Medycyny.
W nowoczesnym gabinecie, zapewniamy Państwu wysoką jakość świadczeń medycznych, zgodną z najnowszymi europejskimi i amerykańskimi standardami. Oferujemy diagnostykę przy użyciu najnowocześniejszego aparatu do ultrasonografii wyprodukowanego w Japonii, marki Hitachi Avius. Jest to aparat USG najnowszej generacji, posiadający m.in. głowicę wykonaną w unikalnej technologii monokryształu oraz wysokiej jakości Doppler: badanie Doppler USG guzków tarczycy pomaga w ocenie ryzyka nowotworu. Co ważne, ultrasonograf jest wyposażony w technologię elastografii, czyli pomiaru twardości guza - ta nieinwazyjna funkcja USG pomaga w ocenie guzków tarczycy pod kątem ryzyka raka i w kwalifikacji guzków do biopsji.
Ponadto informujemy, że konsultacje medyczne mogą być prowadzone również w językach obcych – angielskim, niemieckim lub rosyjskim.
Podczas wizyty w gabinecie pacjenci mają wykonywane:
badanie USG, umożliwiające precyzyjną ocenę i pomiar tarczycy oraz guzków
biopsję cienkoigłową tarczycy pod kontrolą USG, która pozwala na ocenę guzków tarczycy i umożliwia wczesne wykrycie raka tarczycy (wcześnie wykryty rak tarczycy daje szansę na całkowite wyleczenie!)
pobrany z tarczycy materiał biopsyjny poddany jest specjalistycznym badaniom w pracowni patologii, o wyniku ekspertyzy patologicznej pacjent jest informowany najczęściej w ciągu około 30 dni (prosimy jednak pamiętać, że czas oczekiwania na wynik nie zależy od nas i może ulec zmianie w zależności od aktualnych możliwości czasowych specjalisty patologa)
Prof. dr hab. n. med. Maciej Owecki diagnozuje i leczy: